Jesteś tutaj

Papier dla piskląt

Papier dla piskląt

Papier dla piskląt

- Papier ułatwia ptakom dotarcie do systemu pojenia
- Równomierne rozmieszczenie piskląt w hali
- Lepsze wyrównanie stada
- Lepszy przyrost wagi już w pierwszym tygodniu
- Dobra izolacja mniej upadków

PAPIER DLA PISKLĄT
Papier dla piskląt został opracowany przez specjalistów oraz producentów drobiu. Jest to specjalny rodzaj papieru łatwo ulegający degradacji, o dużej wchłanialności. Papier dla piskląt ma duże właściwości szeleszczące co gwarantuje, że jednodniówki będą skierowane (przez dźwięk) do systemu pojenia.

Kontakt piskląt z papierem wywołuje szelest, który przyciąga inne pisklęta. Poza tym papier pełni rolę izolatora termicznego.
Również rozmiar papieru : szerokość 65cm, długość 200m odgrywa ważną rolę:
-Papier za szeroki nie daje efektu równomiernego  rozstawienia stada.
-Papier za wąski może powodować straty paszy.
-Papier wchłania wilgoć i jest absolutnie nieszkodliwy
 dla piskląt.

Papier dla piskląt
WSPÓŁGRA Z KAŻDYM SYSTEMEM POJENIA
Papier musi być rozłożony bezpośrednio pod linią poideł. Może być używany w każdym systemie np.: nyplowym, dzwonowym, rynnowym itp.

WODA PIERWSZY CZYNNIK NIEZBĘDNY DO ŻYCIA
Papier spełnia swe zadanie już w pierwszym momencie wprowadzenia piskląt na halę. Już po czterech godzinach wszystkie kurczaki będą na papierze, a więc pierwsza potrzeba jaką jest dostęp do wody zostanie spełniony.

Papier dla piskląt
CIEPLEJSZE PODŁOŻE WYŻSZE WYRÓWNANIE
Papier dla piskląt zapewnia cieplejsze podłoże niż standardowy systemem ściółkowy. Dzięki temu, problemy z osteoporozą i nieabsorbowaniem żółtka będą zminimalizowane, co będzie skutkować lepszą wydajnością produkcji.

10 GRAM WIĘCEJ PRZYROSTU W CIĄGU 7 DNI
Intensywne badania dowiodły, że przy stosowaniu papieru dla piskląt przyrost wagi każdego kurczaka po 7 dniach, jest większy o 10 gramów.

Papier dla piskląt
BARDZIEJ RÓWNOMIERNE ROZMIESZCZENIE PISKLĄT W HALI
Dzięki zastosowaniu papieru dla piskląt uzyskujemy prawidłowe rozmieszczenie stada w hali, czyli jednakowy dostęp do wody i paszy dla wszystkich również słabszych piskląt.

LEPSZE SPOŻYCIE PASZY
Zadawanie paszy bezpośrednio na papier zwiększa jej spożycie. Ptaki łatwiej zdobywają paszę, niż w tradycyjnym systemie np.: wytłaczanek lub tacek.. Wielką zaletą papieru jest jego wysoka wchłanialność co zmniejsza ryzyko pobierania pożywienia wraz z pierwszym pomiotem.

PAPIER DLA PISKLĄT ŁATWO ULEGA DEGRADACJI
Zastosowanie papieru w praktyce dowiodło że ulega on całkowitej biodegradacji więc nie ma konieczności usuwania jego pozostałości.

OPAKOWANIE
Papier dla piskląt pakowany jest w rękawie foliowym oraz w kartonie po dwie rolki 200 m. każda.